اخبارکبکمهاجرت

درخواست ائتلاف جدید کبک برای کاهش تعداد مهاجران آن استان

کبک نیازمند تجدید نظر و ایجاد تحول در سیستم پذیرش مهاجر خود است.

به گزارش کانادین پرس، “فرانسیس لگوالت” از اعضای سابق حزب کبک و رییس “ائتلاف جدید آینده کبک”، که روز دوشنبه، مواضع و دیدگاه های گروه متبوع خود درباره مهاجرت و فرهنگ را تشریح می کرد، با بیان این مطلب، تأکید کرد، دولت محلی باید بطور موقت و تا زمانیکه توانایی تعلیم زبان فرانسه برای همه مهاجران را داشته باشد، از تعداد آنها بکاهد.

وی گفت، دولت باید برای دو سال، رقم پذیرش را در حد ۴۵،۰۰۰ نفر ثابت نگاه دارد . طی این دو سال، مسئولان فرصت خواهند داشت تا منابع موجود برای آماده سازی مهاجران را دو برابر کند.

موضوع تعداد مهاجران مورد پذیرش، همواره در سطح استان بحث برانگیز بوده ، بطوریکه از رقم ۴۴،۶۸۱ نفر در سال ۲۰۰۶، به ۴۵،۰۰۰ در سال ۲۰۱۰ رسیده و این نگرانی را در احزاب مخالف ایجاد کرده که مهاجران در ارتباطات خود، زبان انگلیسی را به فرانسه ترجیح دهند.

این درحالیستکه آمار منتشره از سوی وزارت جوامع مهاجرت و فرهنگ کبک نشان می دهد ، تعداد افراد دارای دانش زبان فرانسه از ۵۷٫۷ درصد در سال ۲۰۰۶ تاکنون به ۶۵٫۱ درصد رسیده است.

آقای لگوالت که امیدوار است گروه راستگرای او تبدیل به یک حزب محبوب در کبک شود، با اشاره به وضعیت نابسامان اشتغال مهاجران گفت:” شما بهتر می دانید که نرخ بیکاری در بین تازه واردین، دو برابر نرخ جمعیت کبک است و این امر، ما را دچار مشکل کرده است. چنین موضوعی نه برای کبک خود است و نه برای مهاجران.”

بعد از پایان یافتن دو سال مذکور، ایالت کبک می تواند تعداد مهاجران مورد پذیرش خود را به رقم ۵۰،۰۰۰ نفر برساند.

وی همچنین از پلیس زبان در کبک خواسته است، قوانین موجود را با شدت بیشتری باجرا بگذارد و فرانسوی زبان ها را تشویق کند که خدمات مورد نظرشان را در سراسر کشور، به زبان خودشان دریافت کنند.

انتشار سند مربوط به فرهنگ و زبان فرانسه، آخرین گام از مانیفیست سیاسی مربوط به آموزش، بهداشت و اقتصاد است که به عنوان بنیادهای اساسی تأسیس حزب جدید، مطرح گردیده است.

اضافه می شود، به دنبال شکست حزب محلی بلاک کبکوا از حزب نئودمکرات در انتخابات پارلمان فدرال، ائتلاف جدید تصمیم دارد به عنوان یک حزب قوی محلی و با شعارها و دیدگاه های جدید و عام پسند، شانس خود را برای جذب حمایت های مردم کبک و تشکیل دولت آینده در آن استان بالا ببرد.

آقای لگوالت، که سفرهای دور استانی خود را از نیمه ماه سپتامبر آغاز خواهد کرد، گفته ، حاضر است برای دو دوره ۵ ساله، قدرت را در کبک در اختیار بگیرد و پس از رسیدن به اهداف خود، از سیاست کناره گیری کند.

3 thoughts on “درخواست ائتلاف جدید کبک برای کاهش تعداد مهاجران آن استان

 1. سلام
  من مدرک دکتری مهندسی کشاورزی آبیاری از هند گرفتم. همسرم لیسانس و ۳۱ ساله
  فرزند ۵٫۵ ساله دارم خودم هم ۳۶٫۵ سالمه
  ۴ سال سابقه کار دارم. زبان انگلیسی هم خوبه
  توان مالی هم خوبه
  شرایطم چطوره؟ لطفا میل
  با سپاس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *