زندگی در کاناداکبکمونترال

مشکلات اجاره عجولانه مسکن در مونترال

یکی از مشکلاتی که برای تعداد قابل توجهی از مهاجران بخصوص دانشجویان به وجود آمده مسائل ناشی از اجاره مسکن در محل نامناسب ویا نامناسب بودن خانه به دلیل عدم آشنایی با معیارهای مهم انتخاب محل سکونت می باشد. از آنجایی که مهاجران زمانی که به شهر محل سکونت ( در مورد بحث ما مونترال کبک ) می رسند مجبورند در محلهای موقتی مانند هتل ( با هزینه ای حداقل برابر ۱۰۰ دلار برای هر شب) اقامت کنند که بار مالی سنگینی دارند، خیلی سریع و عجولانه نسبت به عقد قرارداد یکساله منزل اقدام می کنند. از آنجایی که قراردادها معمولا به صورتی تنظیم می شود که امکان فسخ ندارند فرد مجبور می شود یکسال این شرایط را تحمل کند.

یکی از مهمترین مشکلاتی که محل نا مناسب ایجاد می کنند مسئله رفت و آمد است، چون در ابتدا فرد تحلیل درستی از محل دقیق تحصیل یا کار خود ندارد، محلی را برای اجاره مسکن انتخاب می کنند که فاصله زیادی تا محل کار یا تحصیل دارد ( این مشکل در شهرهایی مانند تورنتو که دارای سیستم حمل و نقل عمومی شلوغتری هستند نمود بیشتری دارد). فرد مجبور است از خطوط مختلف اتوبوس و مترو استفاده کند که بویژه در فصول سرد سال انتظار برای اتوبوس کار دشواری است.

یکی از راه حلهایی که یکی از دوستان ساکن مونترال برای این قضیه پیدا کرده است مراکز آپارتمانی است که آپارتمانهای خود را به صورت یکماهه و یا حتی دو هفته ای اجاره می دهد و قیمت نیز فرق قابل توجهی با قراردادهای یکساله ندارد.

این دوست عزیز قول داده اند که هرچه سریعتر اطلاعات کاملتری در این مورد ارسال نموده و اگر دوستانی هستند که به زودی عازم مونترال هستند ایشان قرارداد دو هفته ای یا یکماهه به نام خود فرد مهاجر با مرکز منعقد نمایند تا زمانی که فرد به مونترال وارد می شود از نظر محل سکونت مشکلی نداشته باشد.

سایت سلام کبک سعی دارد با کمک دوستان مورد اعتمادی که مهاجرت نموده اند، دقیق ترین اطلاعات در زمینه های مختلف مرتبط با زندگی در مونترال را در اختیار خوانندگان محترم قرار دهد، تا زمانی که به کبک وارد می شوند با حداقل مشکلات و موارد پیش بینی نشده مواجه شوند. با همین انگیزه به زودی سعی خواهیم کرد در موارد گوناگونی چه در ایران و چه در کانادا به یاری متقاضیان مهاجرت بیاییم.

به امید همبستگی بیشتر مهاجران ایرانی و تشکیل یک گروه مهاجر ایرانی متحد 

6 thoughts on “مشکلات اجاره عجولانه مسکن در مونترال

 1. درود بر شما
  بسیار خوشحال میشم اگه در این مورد خاص بتوانیم از اطلاعات این فرد آگاه در مونترال استفاده بکنیم…به نظر من که شرایط بسیار خوب و قابل قبولی برای فرد تازه وارد ایجاد میکند….لطفا بریامان در این زمینه اطلاعات خوبی همچون دیگر موارد این سایت بگذارید
  با سپاس

  1. سلام
   یکی از این شرکتها که هم اطلاعات خوبی در اختیار من در بدو ورود گذاشت وهم تا جاگیر شدن همراهیم کرد ،پرسیکانا است که در شهرهای تورنتو ونکور والبته مونترال نماینده داره .یه سری به سایتوش بزنید اطلاعات خوبی دستیگرتون میشه http://www.persicana.ca

 2. این شرکتها بابت اطلاعات بسیار ساده که خودتان هم می توانید پیدا کنید هزینها غیر معقولی میگیرند در هر ایالت به مراجعه به بخش مهاجرتی بهرین جزوه های ساده برای گذارندن ۶ ماه اول و کاریابی می گیرید جدیدترین این کلاس ها به طور رایگان در تهران برگذار می شود دور ه ها و اطلاعات رایگان است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *