اخبارمهاجرتمهاجرت فدرال

قانون جدید برای جلوگیری از ازدواجهای صوری

وزیر مهاجرت کانادا اعلام کرد از دوم مارچ ۲۰۱۲ هر فرد متاهلی بخواهد از همسر اول خود جدا شده و شخص دیگری را به عنوان همسر خود به کانادا بیاورد باید ۵  سال از روز دریافت اقامت دائم وی در کانادا (permanent residence status in Canada)  گذشته باشد. به عبارت دیگر اگر کسی به همراه همسر قانونی خود اقامت کانادا را گرفت و سپس تصمیم گرفت که با شخص دیگری ازدواج نموده و همسر دوم خود را از ایران به کانادا بیاورد باید ۵ سال منتظر بماند. البته در این مدت می تواند از همسر اول خود جدا شده ولی باید نسبت به وی به مدت سه سال تعهد مالی داشته باشد. این تغییرات در قوانین به منظور کم کردن ازدواج هایی است که به طور صوری و فقط به منظور مهاجرت به کانادا انجام میگرفته است . علاوه بر این بخش های دیگری از قوانین اسپانسرشیپ همسر نیز در حال بررسی است که به احتمال زیاد محدودیتهای بیشتری را برای زوجها به همراه خواهد داشت. 

منبع:

http://www.cic.gc.ca/english/department/media/releases/2012/2012-03-02.asp?utm_source=twitter&utm_medium=bitly-fra&utm_campaign=generic

5 thoughts on “قانون جدید برای جلوگیری از ازدواجهای صوری

 1. سلام

  یه سوال دارم که یکم پیچیده است: من با دوست پسرم سالهاست که دوستیم ولی‌ به دلایلی موفق به ازدواج نشدیم.من در این مدت از طریقه سرمایه گذاری پدرم وارد مونترال شدم، و دوستم از طریق ازدواج سوری .من پی‌ آّر خودم رو گرفتم.ولی‌ دوستم در مرحله گرفتن ویزاست احتمالا.می‌خوام بدونم اگه ایشون به کانادا بیان چجوری میتون اون ازدواج سوری رو باطل کنه ،چون باید ۲ سال با طرف زندگی کردا واسه گرفتن سیت‌زن شیپ . اگه ما با هم ازدواج کنیم و از طریق من بخواد سیت‌زن بشه امکانش هست؟

  متشکرم

  1. سلام
   این ازدواج سوری است یعنی تخلف کرده اید و مسئولان اداره مهاجرت متوجه شوند هر دو از خاک کانادا اخراج می شوید پس نمی توانید باطل کنید چون اصل سند را ندارید نتیجه باید ازدواج به سبک کانادایی داشته باشید در شمن برای سیتیزن شدن باید از ۵ سال ۱۰۹۵ روز کانادا حضور داشت کسی که سیتیزن هست پاسپورت دارد نه پی ار

 2. سلام
  بنده ۴۹ ساله – فوق لیسانس مخابرات – ۲۱ سال کارمند مخابرات
  چگونه می توانم خانمی را برای ازدواج در اروپا یا کانادا یا امریکا پیدا کنم و به آن کشور ها مهاجرت نمایم؟
  قصدم ازدواج واقعی است البته بخاطر مهاجرت لطفا راهنمایی کنید
  با تشکر

 3. من و نامزدم قصد داریم به امریکا برویم کسی به ما پیشنهاد داد که همسرم با یک خانم امریکایی قراردادی ازدواج کند و من هم ویزای توریستی بگیرم و باهم بریم اونجا بمانیم تا نامزدم PR بگیرد وبعد باهم ازدواج کنیم تا من هم بتوانم PR بگیرم آیا اینجوری امکانش هست؟ چند وقت باید با اون خانم باشد تا PR بگیرد ؟ آیا از طرف دولت امریکا چک می کنند که آنها باهم زندگی کنند یا اجباری نیست ؟ اگه ممکنه اطلاعات کاملی به من بگوئید چون واقعا نمی خوام نامزدم را از دست بدم . سپاسگزارم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *